PROROCTWO VS KRYZYS

Orędzia maryjne z Akita w sposób warunkowy ostrzegają ludzkość przed karą, która wytępi większą część ludzkości. Trzecia Tajemnica Fatimska również roztacza nad nami apokaliptyczną wizję upadku cywilizacji.

Bardzo niepokojący jest fakt, że analiza moralna i ekonomiczna współczesnego systemu monetarnego wydaje się potwierdzać czarną wizję przyszłości. Światowa gospodarka jest dzisiaj oparta o papierowy pieniądz a jego upadek pogrążyłby ludzkość w chaosie.

Historia monetarna jednoznacznie wskazuje na zawodność waluty fiducjarnej. Jednak po raz pierwszy w historii ludzkości bylibyśmy świadkami kryzysu walutowego na skalę globalną. Wielki Kryzys z 1929 roku byłby w porównaniu do takiej katastrofy zaledwie łagodną recesją.

Warunkowość proroctwa zdaje się jednak sugerować, że odnowa moralna ludzkości mogłaby załagodzić konsekwencje kryzysu. Taka odnowa w wymiarze gospodarczym mogłaby oznaczać reformę systemu monetarnego w celu pełnego uszanowania prawa naturalnego – np. przywrócenie standardu złota i maksymalizację konkurencyjności banków komercyjnych przez likwidację bankowości centralnej.

Na reformę bankowości się raczej nie zanosi, ale warto robić wszystko, żeby konsekwencje ewentualnego krachu były jak najmniej odczuwalne. Na poziomie jednostki najlepszym zabezpieczeniem wydaje się obecnie zaopatrzenie w metale szlachetne, które na czas kryzysu stanowią zwykle niezawodny środek wymiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *