Tajemnice Pieniądza

Dzieje światowych finansów są często niezrozumiałe, owiane tajemnicą lub traktowane jako temat taboo. Biblijna symbolika pomaga nam jednak na rozszyfrowanie zawiłych procesów, które od tysięcy lat doprowadzają do upadku wielkich cywilizacji. Poniżej krótkie wprowadzenie do świata symboli, które poprowadzą nas po zakamarkach dziejów.

Upadek człowieka i powrót Królestwa Bożego

Zjedzenie owocu z drzewa dobra i zła symbolizuje dopuszczenie się przez człowieka grzechu relatywizacji moralnej. Według Biblii jest on fundamentalną przyczyną problemów, z którymi boryka się ludzkość. Bablion jest archetypem cywilizacji zbudowanej na grzechu. Jest to rodzaj ludzkiej tendecji, którą należy przełamać, aby dostać się do Nowej Jerozolimy, miasta Boga. Antidotum dla grzechu jest ofiara, która pozwala człowiekowi odzyskać utracony raj, przez umacnianie się na zemi Królestwa Bożego. Zapoznaj się poniżej z projektem książki, która będzie streszczeniem ludzkiego upadku ze szczególnym uwzględnieniem dziejów finansowych.

 

 

Dlaczego smoki kochąją złoto

Trwają prace nad książką, która będzie pełnym symboliki streszczeniem finansowych dziejów świata, utrzymanym w konwencji fantasy. Zapisz się do newslettera, aby śledzić postępy:

http://dlaczegosmokikochajazloto.launchrock.com/

Artykuły

Prakseologia Wojtyły

Film oparty na fragmencie książki ks. Jacka Gniadka SVD „Dwaj ludzie z Galicji – koncepcja osoby według Ludwiga Von Misesa i Karola Wojtyły”. Zapraszam do zapoznania się ze stroną internetową autora: https://www.jacekgniadek.com/ Oraz do śledzenia wpisów na facebooku: https://www.facebook.com/jgniadeksvd/ Książkę „Dwaj ludzie z Galicji” można nabyć tutaj: https://merlin.pl/dwaj-ludzie-z-galicji-gniadek-jacek/2976439/?gclid=CjwKCAiA3JrQBRBtEiwAN7cEGqXH4Fzj9D5IMi7grGWvcxCwz9zwXIvc73sUbZANkH_ygscl95OOVxoCqAsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Homo sovieticus

Homo sovieticus to pojęcie początkowo funkcjonujące w Związku Radzieckim jako określenie kolejnego etapu ewolucji człowieka Homo sapiens ukształtowanego dzięki powodzeniu marksistowskiego eksperymentu społecznego. Homo sovieticus odznacza się następującymi cechami: 1. jest podporządkowany kolektywowi (organizacji partyjnej) 2. dla jego postawy charakterystyczna jest ucieczka od wolności i odpowiedzialności 3. agresja wobec słabszych, uniżoność wobec silniejszych 4. brak samodzielnego myślenia oraz …

Kontakt

Zapraszam do kontaktu pod adresem e-mail tajemnicepieniadza@gmail.com lub pod numerem telefonu +48 501 392 522.